Завдання:
- Підвищити обізнаність жителів 8 міст Луганської, 8 міст Донецької областей та міста Херсон про позитивний вплив реформ децентралізації та освіти на життя людей.
- Популяризувати позитивні зміни, що відбуваються в Україні серед людей, які проживають на неконтрольованих Урядом України територіях, та показати переваги збереження зв’язків із Україною.
Рішення:
- Проведення кількісного соціологічного дослідження до та після кампанії для замірів рівня обізнаності .
- Розробка трьох креативних ідей для проведення комунікаційної кампанії, проведення якісного соціологічного дослідження для тестування та вибору найкращої креативної ідеї.
- Збір та перевірка фактів впливу реформ на кожне місто у співпраці з органами місцевого самоврядування.
- Адаптація креативних продуктів кампаній під дані кожного з 17 міст: в кожному місті рекламні продукти містили свій перелік позитивних змін.
- Планування та проведення кампанії на носіях зовнішньої реклами та кампанії в Google та соціальних мережах YouTube, Facebook та Instagram за допомогою відеороликів та банерів різного формату.
Результати:
- Кампанія охопила 18% населення Херсона та 24% в Донецькій та Луганській областях – 13 млн осіб, що в 4 рази вище запланованого.
- Кампанія набрала 180 мільйонів переглядів, що в 3 рази більше, ніж очікувалося.
- Відсоток людей, які пов’язують зміни з реформами децентралізації у Херсоні зріс з 48% до 64%, в Донецькій та Луганській областях – з 59% до 67%. Доля асоціації змін в освіті з реформою збільшилася також: у Херсоні – з 50% до 53%, в Донецькій та Луганській областях – з 55% до 61%.
Партнери та бенефіціари:
Проєкт реалізовано за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» у партнерстві з Міністерством розвитку громад і територій, Міністерством освіти і науки, адміністраціями 17 міст Донецької та Луганської областей та м. Херсона.